Erzene Mh. Fevzi Çakmak Cd. No:5/B Bornova/İzmir

iPhone 6

iPhone 6

iPhone ailesinin ekran anlamda önceki modellere oranla büyük versiyonu iPhone 6, 9 Eylül 2014'te tanıtıldı. Piyasaya çıkış tarihi ise 19 Eylül 2014.

Pek Çok Otoriteye Göre Kavisli Kasa Ve Ekran Olumlu Karşılanmıştır. İphone 6 Modeli İle Birlikte Apple Ekran Boy Oranını 4.0’’ Ten, 4.7’’ E Çıkarmıştır. En Çok Satan İphone Modellerinin Başındadır.

İphone 6 Cihazlarımızda Farklı Birçok Nedenden Dolayı Maalesef Tamir Veya Değişim İhtiyacı Duyabiliyoruz. Ekranının Kırılması, Batarya, Kasa, Şarj Soketi , Ön Ve Arka Kamera, Ana Ekra Home Tuşu, Ses Tuşu , İç Kulaklık, Güncelleme Sorunu, Anakart Tamiri, U2 Şarj Sorunu, Şebeke Sorunu , Hafıza, Dokunmatik, Işık, Ses, Bluetooth, Wifi Arızaları, Yazılım Güncelleme, Yazılım Hataları Gibi Birçok Sorunun Çözümünde Sizlere Hizmet Verebiliriz.

Cihaz Arızaları Ve Benzer Durumlar Söz Konusu Olduğunda İOS Güncellemeleri Yapıldıktan Sonra Birçok Sorun Düzelebilir. Ancak Sorunun Düzelmediği Durumlarda Teknik Anlamda Problemin Oluşması Söz Konusu Olabilir. Bu Sorunların Çözülmesi Gerektiğinde De Çeşitli Sağlamlık Testlerinin Yapılması Uygun Olacaktır.

Bu Yüzden Arızanın Tespit Edilmesi Ve Benzer Sorunların Giderilmesi İçin Kimi Zaman Cihazın İçinin Açılarak Kontrol Edilmesi Gerekecektir. Kontrollerin Ardından Sorunlu Parçanın İyileştirilmesi İçin Uzmanlarımızdan Destek Alarak Karar Verebilirsiniz. Müşteri Memnuniyetini Sağlamak İçin Tamir Gerektiren Cihazınızda Fazladan Bedeller Ödememeniz İçin Fiyatlandırma Yapıyoruz. Teknik Servis Hizmeti Sonrası Memnun Kalacağınız Bir Çalışma Yapmak İsterseniz Uzman Ekibimize Başvurabilirsiniz.

En Uygun Koşullarda Tarafınıza İleteceğimiz Ürünlerle Teknik Destek Hizmetinden Yararlanabilirsiniz. Güvenle Tercih Edeceğiniz Birçok Uygulama İçin Uzmanlarımızdan Yardım Alarak Servis Ücretlerimizin Güncel Fiyatlarını Öğrenebilirsiniz.

Teknik Servis Ekibimiz İphone 6 Cihazlarınızın Tüm Teknik Sorunlarına Hızlı Ve Güvenilir Şekilde Cevap Verir. İşletmemizin Önceliği Daima Müşteri Memnuniyetidir.

Cihazın Arızasının Giderilmesi Gerektiğinde Mutlaka Belirli Testlere Tabi Tutularak Kontrollerinin Yapılması Gerekecektir. Arızaların Kısa Sürede Giderilmesi İçin Kullanıcı Kaynaklı Sorunların Da Oluştuğu Cihazın Onarılması İçin Firmamızdan Yardım İsteyebilirsiniz.

İphone 6 LCD Ekran Kırılması, Ekran Değişimi;

Günlük Hayatta Vazgeçilmez Olan Telefonlarımız Bazen İstemsizde Olsa Darbe Alabiliyor Ve Bunun Sonucunda Ekran Çatlaması Veya Tamamen Kırılması Söz Konusu Olabiliyor. Cihazlarınızın LCD Ekranlarını Orijinal Yada İsteğinize Bağlı Olarak A Kalite Diye Tabir Edilen Yan Sanayi Ürünler İle Değiştirebiliyoruz.

İphone 6 LCD Ekran Değişimlerinde Öncelikle Orijinal Ekran Tavsiye Ediyoruz. Bunun Sebebi Hiçbir Yan Sanayi Ürünün Orijinali Kadar Verimli Olamamasıdır. Orijinal Ekran Ve Yan Sanayi Ekran Arasında Işık Ve Renk Kaybı Vardır.  Müşterilerimize Kusursuz Hizmet Verebilmek Adına Orijinal Ürün Talep Etmelerini Rica Ediyoruz.

İphone 6 Cihazınızın Düşmesi Ya Da Cihazınıza Bir Şekilde Darbe Gelmesi Sonucu Cihazınızın Ekranının Kırılması Gibi Tatsız Bir Sonuç Oluşabiliyor. Bu Tür Durumlar Bazen Sadece Dış Ekranın Kırılması Bazen De Dokunmatik Ekran Arızası Veya Ekrana Görüntü Gelmemesi Gibi Sorunlara Yol Açabiliyor. Tüm Bu Sorunların Çözümü İçin Sizlere İphone 6 Tamiri,  Ekran Değişimi, Ekran Tamiri, Dokunmatik Ekran Değişimi Veya Tamiri Konularında Deneyimli Personelimizle Tamir Hizmeti Sunuyoruz.

Müşterilerimizin Bu Gibi Can Sıkıcı Durumlardan Kısa Sürede En Düşük Maliyetle Kurtulması İçin Hizmet Veriyoruz.

Ekranına Görüntü Gelmeyen Ya Da Görüntüde Her Hangi Bir Sorun Olan Kullanıcılar İçin, Telefonunuzun Tamiri Ekibimiz Tarafında Dikkatle İncelenerek Sorun Tespit Edilir Ve Gerekli Tamir İşlemleri Gerçekleştirilir.

Ekibimiz, Ekran Değişimi İşlemini Kısa Sürede Gerçekleştirerek Cihazınızdaki Sorunu Çözer Ve Size Cihazınızı Teslim Eder.

 

İphone 6 Batarya ( Pil ) Arızası Ve Değişimi;

Telefonunuzda Yaşadığınız Batarya Problemi İçin Bize Başvurduğunuzda Yani Batarya Değişimi Talep Ettiğinizde Öncelikle Teknik Ekibimiz Tarafından Cihazınızın Anakart Akım Kontrolü Yapılmaktadır. Anakart Kontrolü Yapmamızın Sebebi Bazen İphone 6 Cihazınızın Fazla Akım Çekebilme İhtimalidir. Anakartı Fazla Akım Çeken Cihazın Bataryasını Değiştirmek Anlamsızdır. Cihazınız Bataryayı Çabuk Tüketmeye Devam Eder. Fazla Akım Çeken Cihazınızın U2 Entegresi Değişmeden Sorun Çözülmez.

İphone Bataryaları Malumunuz Kullandıkça Performansı Düşen Ürünlerdir. Pil Sağlığınız %80 Altına Düşmüş İse Artık Pilinizin Değişmesi Gerekmektedir.

Akım Kontrolünü Yaptığımız Ve Sorunsuz Olduğunu Tespit Ettiğimiz İphone 6 Cihazınızın Bataryası Uzman Teknik Personelimiz Tarafından Değiştirilir Ve İşlem Sonucunda Size Teslim Edilir.

İphone’ların En Büyük Sorunu Belki De Pil Ve Batarya Sorunudur. Bu Sorun Kendini Bir Çok Farklı Şekilde Gösterir. Bazen Telefonunuz Aşırı Isınır. Bazen Şarjı Az Gider. Bazen Şarj Olmaz. Bazen Şişer. Bunlar Gibi Birçok Sorunun Kaynağı Bataryadır. İphone 6 Cihazınızın Bataryasında Oluşacak Arızalar Nedeniyle Cihazının Şarj Kullanım Süresinin Kısalması Gibi Bir Sorunla Karşılaşabilirsiniz. Batarya Arızası Durumunda, İphone 6 Tamir Hizmetlerimiz Kapsamında Sizlere İphone 6 Tamiri Ve Teknik Servis Hizmeti Vermekteyiz.

İphone 6 Tamiri Birimimizde Cihazınızın Orjinal Batarya Değişimi Yapılarak Şarj Sorununuz Çözüme Kavuşturulur. İphone Batarya Değişimi Konusunda Sizlere Yardımcı Olabileceğimizi Düşünüyoruz. Konuyla İlgili Detaylı Bilgi İçin Ekibimizle İrtibata Geçebilirsiniz.

 

İphone 6 Kasa Değişimi

Eğilme, Çizilme, Çatlama, Yamulma, Düşme Veya Üzerinde Oluşan Diğer Faktörler Nedeniyle Kasa Değişimi Yapmak İsteyebilirsiniz. Normalde İphone Belirli Bir Dereceye Kadar Bükülmeye Karşı Dayanıklıdır. Maliyeti Yüksek Değişimlerden Biri Budur. Ekran, Kamera Ve Home Tuşu Da Kasa İle Birlikte Değişmiş Olacaktır.

Parça Değiştirme İçinde Kasa Değişimi Hem Cihazın Görünüşünü Hem De Performansını Etkileyeceği İçin Çoğu Kez Yeni Cihaz Alımı Tercih Edilmektedir. Bu Değişimde Size Maliyetler Konusunda Sürekli Bilgi Verilir.

İphone 6 Cihazlarınızın Kasası Ne Yazık Ki Zaman İle Deforme, Aşınma Olabiliyor. Bu Tür Durumlarda Yani İphone 6 Cihazınızın Kasasının Değişmesi Gereken Durumlarda Sizlere Kusursuz Hizmet Anlayışı İle Hizmet Vermekteyiz.

Zamanla Yıpranan Kasanın Değiştirilmesi İçin De Firmamız Sizlere Yardımcı Olacaktır. Oldukça Kolay Bir İşlem Olan İphone 6 Arka Kapak Değişimi Sonrası Telefonunuzda Herhangi Bir Performans Farkı Yaşanmayacaktır. Kasa Değişiminden Sonra Cihazınız İlk Aldığınız Günkü Formuna Döner Ve Sorunsuzca Kullanırsınız.

 

İphone 6 Şarj Soketi Arızası Ve Değişimi

İphone Teknik Servis Ve İphone 6 Tamiri Yardımına İhtiyaç Duyduğumuz Konulardan Biri De Cihazımın Şarj Olmaması Sorunudur. Şarj Soketi Hasarları Şarj Bağlantılarının Takıp Çıkarılması Sonucunda Zamanla Oluşabilecek Bir Arızadır. Şarj Pinlerinin Ezilmesi Veya Kirlenmesi Sonucu Birçok Problemle Karşılaşırsınız.

İphone Şarj Bitti Şimdi Şarj Olmuyor Açılmıyor. Şarj Sorunum Var İphone Şarj Olmuyor. İphone Şarj Soketim Sorunlu, Bazen Şarj Oluyor Bazen Olmuyor. Telefonumun Şarj Girişinde Ezik Var. İphone Şarj Giriş Yeri Bozuldu. Şarj Soketine Kabloyu Taktığım Zaman Şarj Olmuyor. İphone Şarj Olurken Çok Isınıyor. İphone Telefonumun Şarj Yuvası Sorunlu.

İphone Akıllı Telefonunuz Şarj Olmuyor (Almıyor), Telefonu Şarj Aletine Takmanıza Rağmen Şarj Oluyor İşareti Çıkmıyor İse Sorun Şarj Soketinden Kaynaklıdır.

Çözüm Yolu İse Şarj Soketi Değişimi Yapılmasıdır. Bununla Birlikte Şarj Entegresinin De Kontrol Edilmesi Gerekir.

İphone Cihazlarının Şarj Olmasının Sebeplerinin Başında Şarj Aletinin Ya Da Kablosunun Bozulması Gelmektedir.

Yanlış Kullanılan Şarj Cihazlarından Kaynaklanan İphone 6 Şarj Soketi Sorunu En Sık Karşılaşılan Arızalardan Biridir. Şarj Soketiniz İçerisinde Cihazınızı Cebinize Sokup Çıkarmanız Gibi Sebeplerle Telefonun Cebinizdeki Kumaşın Sürtünmeden Kaynaklı Pamuklanma Yapmasıdır Ve Bu Pamukların Şarj Soketiniz İçerisine Girmesidir. Şarj Soketi Tıkanan, Pamuklanan Cihazlar Düzenli Şarj Edemezler. Eğer Şarj Esnasında Kablonuzu Sağa Sola Çevirerek Şarj Etmek Zorunda Kalıyorsanız Büyük İhtimalle Sorun Tıkanmadır.

Bu Tür Durumlarda Bize Başvurmanız Gerekecektir. Uzman Ve Deneyimli Teknik Servisimiz Öncelikle Tekrar Soketinizi Temizlemeyi Deneyecektir Ve Eğer Sonuç Alamazsa Size Değişmesi Gerektiğini Bildirecektir. Onay Vermeniz Durumunda İphone 6 Şarj Soketi Değişim İşlemi Gerçekleşecektir. İphone Şarj Soketi Değişimi Hakkında Aklınıza Takılan Tüm Soruları Dilerseniz Teknik Servisimizi Arayarak Sorabilirsiniz.

Bu Konuda Da Sizlere Kaliteli Bir İphone 6 Tamiri Hizmeti Sunmaktayız. İphone 6 Şarj Olmaması Durumunda Şarj Soketi Tamiri Yapılması Ya Da İphone 6 Tamiri Mümkün Değilse İphone 6 Şarj Soketi Değişimi Yapılması Gerekir.

En Kısa Sürede Gereken İşlemler Servis Personelimiz Tarafından Gerçekleştirilip Cihazınız Size Teslim Edilir.

 

İphone 6 Ön Kamera Arızası Ve Değişimi;

İleri Teknoloji Kullanılarak Yaratılan Fonksiyonlarından Birisi De Fotoğraf Çekebilme Özelliğidir Ve Denilebilir Ki Günümüzde Bu Uygulama En Az Aramalar Kadar Yaygın Kullanılmaktadır. İphone Ön Kamera Sorunu, İphone Marka Akıllı Telefonları Kullananların Oldukça Sık Olarak Karşılaştığı Bir Sorundur. En Çok Fotoğraf Kalitesinin Düşmesiyle İle İlgili Şikayetler Dikkat Çekmektedir.

Ön Kameranın Arızalanması Sorununun En Sağlıklı Çözümü Ön Kamera Değişimi İşleminin Yapılmasıdır. Akıllı Telefonların Kameralarının Çekim Kalitesi Zamanla Bozulmakta Ve İlk Gün Çektikleri Fotoğraf Kalitesini Zamanla Kaybetmektedir. Bunun En Başta Gelen Nedeni Kameraların Belirli Bir Çekim Ömrüne Sahip Olmalarıdır.

İphone 6 Cihazlarında Görülebilecek Ön Kamera Arızaları Genelde Sıvı Temas Sonucu Veya Darbe Alması Sonucu Yaşanır.

İphone  6 Cihazınızın Ön Kamerasına Bağlı Olan Parçalar Şu Şekildedir; Ön Kamera, Ekran Uyandırma Sensörü, Üst Mikrofon. Değişmesi Gerektiğinde Tüm Bu Donanımlar Tek Film Üzerinde Olduğu İçin Hepsi Birden Değişmesi Gerekecektir. Örneğin Cihazınızın Sadece Ekran Uyandırma Sensörü Çalışmıyor İse, Ön Kameranız Değişmesi Gerekebilmektedir. Cihazınızın Ahize Kısmında Ses Gelmiyorsa Ön Kameranız Değişmesi Gerekebilmektedir.

Kamera Soket Kısmına Aldığı Darbeler Sonucunda Kırılabilir Veya Lensi Çatlayabilir. Bu Durumda Hasarı Hemen Tespit Edebilirsiniz. Bu Durumun Yanı Sıra Kameranın İç Kısmına Kaçan Tozlar Nedeniyle De Kameranın Lensi Zarar Görmüş Olabilir.

Böyle Bir Durum Söz Konusu Olduğunda Sorunun Ne Sebeple Kaynaklandığını Anlayamazsınız. Odaklanma Problemi, Kamera Açıldığında Telefonun Kitlenmesi Veya Kamera Uygulama İkonunun Ekrandan Tamamen Kaybolması Gibi Basit Sorunlar Da Bulunmaktadır. Bahsedilen Nedenlerden Dolayı Sahip Olduğunuz İphone Ön Kamera Çalışmıyor İkazı Veriyorsa Endişelenmenize Gerek Yok. Uzman Ve Tecrübeli Teknisyenlerimiz Tarafından Bu Sorun Ortadan Kaldırılabilir. Bu Değişim Esnasında Sahip Olduğunuz Cihazınıza Özel Teknik Aletler Kullanılarak Müdahale Edilir. Değişim İşlemi Sırasında Cihazınızın Zarar Görmemesi İçin Tüm Tedbirler İtinayla Alınır. Servisimiz Tarafından Tamir Sürecinin En Kısa Sürede Tamamlanması İçin Gerekli Olan Özen Gösterilir.

Değişim Sürecinde Cihazında Herhangi Bir Veri Kaybı Yaşanmaz Ama İşinizi Sağlama Almak İsterseniz Servise Bırakmadan Önce Yedekleme İşlemi Gerçekleştirebilirsiniz.

 

İphone 6 Arka Kamera Arızası Ve Değişimi;

Ön Kamera İçin Belirttiklerimizi İphone 6 Arka Kamera Değişimi İçin De Yeniliyoruz. Birbirlerine Başarıyla Adapte Edilebilecek Pek Çok Telefon Kamerası Sistemi Vardır Ve Bu Adaptasyonlar Teknik Ekibimiz Tarafından Başarıyla Yapılmaktadır.

İphone Akıllı Telefon Kullanıcılarının Sıkça Karşılaştığı Sorunlardan Bir Tanesi De Arka Kamerayı Açmaya Çalıştıklarında Siyah Ekran İle Karşılaşmalarıdır. Bu Sorun Genellikle Kamera Arızası Sebebi İle Karşımıza Çıksa Da Yazılımsal Hatalar Da Olabilmektedir. Kullanmakta Olduğunuz Bir Uygulama Kameraya Erişmeye Çalışır İken Çalışmasını Etkileyebilir. Ya Da Bir Güncelleme Alınmadı İse Kamerada Bu Hata İle Karşılaşılabilir. İphone Arka Kamera Açıldığında Siyah Ekran İle Karşılaşılmasının En Büyük Sebebi Donanımsal Sorunlardır. Alınan Bir Darbe İle Maalesef Ki Kamera İşlevini Yerine Getiremez Hale Gelir.

Bir Diğer Faktörde, Fiziksel Darbe Ya Da Su İle Temas Etmesi Sonucu Zarar Görmesinden Kaynaklanabilmektedir.

Arka Kameranız Bulanık Çekiyor İse Sorun Arka Kamera Camından Kaynaklı Olabilir. Arka Kamera Camınız Kırılmış, Çatlamış Veya Toz Kir Kaplamış İşe Bulanık Çekim Yapmasına Yol Açar. Bu Tür Durumlarda Sadece Arka Kamera Camının Değişmesi Yeterli Olacaktır.

İphone 6 Arka Kamera Değişimi Sonrası Cihazınız İle Eskisi Gibi Fotoğraf Ve Video Çekimleri Yapabilir, Sorunsuzca Kullanabilirsiniz. Müşteri Memnuniyet Odaklı Hizmet Anlayışımız Çerçevesinde Hareket Etmeye Özen Gösterilir.

İphone Arka Kamera Uygulamasına Geçiş Yapmıyorsa, Ön Kamera Uygulamasında Kalıyorsa, İphone Kamera Çalışmıyorsa, Kamera Donuyor Ve Açılırken Kapanıyorsa, Arka Kamerada Benek Şeklinde Lekeler Varsa, Telefon Yere Düştükten Sonra Bir Daha Aktif Olmadıysa, İphone Kamerası Karanlık Veya Bulanık Gösteriyorsa, İphone Kamerası Netleme Yapmıyorsa, Kamera Çizgili Çekim Yapıyorsa, İphone Kamerası Netleme Yapmıyor Veya Yapılan Netlemeyi Sabit Tutamıyorsa, İphone Kamera Çalışmıyor, Soğuması Gerektiği Yazıyorsa, Soğuması Gerektiği Uyarısını Veriyor, Kamera Ve Flaş Uygulaması Çalışmıyorsa, Genel Olarak Kullanıcıların İphone Arka Kamera Sorunları İle İlgili Belirtilen Şikâyetler Bu Belirttiklerimiz Gibidir. Bunun Yanı Sıra Kullanıcılarımızın Kafasında Soru İşareti Yaratan İphone Arka Kamera Değişimi İşleminin İş Süreçlerine Değinmek İstiyoruz. Ayrıca Belirtmek İstiyoruz Ki Kamera Arızalarına Darbeler Ya Da Su İle Temasın Dışında Yazılımsal Arızalar Da Neden Olabilmektedir. Bazen Küçük Bir Toz Tanesi De Bu Tarz Problemlere Neden Olabilir.

İphone Kamera Çalışmıyor Veya Arızalı Çalışıyorsa İphone Tamiri İçin Yapmanız Gereken İlk Şey Teknik Bakım Ve Onarımı İçin Konusunda Uzman Bir Servise Müracat Etmenizdir. Servisimizde İphone Arka Kamera Değişimi Titizlikle Yapılmaktadır.

 

İphone 6 Ana Ekran ( Home Tuşu ) Arızası Ve Değişimi

İphone’larda Ön Yüzde, En Altta Ve Ortada, Tek Başına Olan Home Tuşu Fiziksel Ana Ekran Düğmesidir Ve Ekran Üzerindeki Fonksiyonları Yönetir. Telefonun Temel Tuşlarından Birisidir Ve Bozulduğu Zaman Ciddi Sorunlara Neden Olur. İphone 6 Home Tuş Değişimi Sırasında Kasanın Tümüyle Değişmesi De Söz Konusu Olabilir. Ana Ekran Tuşu İphone’da En Çok Sorun Yaratan Bir Parçadır. Kullanıcıların Parmağımızın Altındaki Bir Tuş Olması Bu Durumla Sık Karşılaşmamız Anlamına Gelebilir.

İphone Home Butonu Basmıyorsa, İphone Voice Control Kendiliğinden Açılıyor Kapanmıyorsa, Home Tuşu Basılı Kalıyorsa, İphone Home Buton Arıza Yapıyorsa, Home Tuşu Ara Sıra Çalışıyor Ara Sıra Çalışmıyorsa, İphone Home Tuşu İçine Çöktüyse, Ana Ekran Tuşu Sorunlu Basmıyorsa, Home Tuşu Bazen Çalışmıyorsa, İphone Menü Tuşu Çalışmıyorsa, Home Tuşu Herhangi Bir Darbe, Düşme, Ezilme Olmadan Aniden Bozulduysa Veya Kullanıma Bağlı Olarak Bozulabilir. Tuşun Bozulmasının Birçok Sebebi Vardır, Bunlar Tamir Gerektirebileceği Gibi Toz Veya Kirin Temizlenmesi Sonucu Düzelebilir.

İphone 6 Model Cihazınızın Ana Ekran ( Home Tuşu ) Darbe Sonrası Veya Sıvı Temas Sonrası Arızalanabilir. İphone 6 Ana Ekran ( Home Tuşu ) Üzerinde Bulunan Çip Sayesinde Parmak İzinizi Kullanarak Ekran Parolası Girmeden Açmanıza Olanak Sağlar. Arızalanmış, Çalışmayan Ana Ekran Tuşu Eğer Değişmesi Gerekir İse Artık Parmak İzi Okuma Özelliğini Yitirecektir, Sadece Tıklama Fonksiyonunu Kullanabilirsiniz.

Nadiren De Olsa Sorun Parmak Okuyucu Filminin Hasar Görmesi Sonucu Çalışmıyor Olabilir. LCD Ekranınızın Arkasında Ekranınızı Sabitlemeye Yarayan Bir Metal Levha Vardır Ve Bu Levhanın Altından Ana Ekran ( Home Tuşu Filmi ) Geçmektedir. Eğer Sorun Sadece Bu Filmde İse Film Değişimi Sonrasında Hem Parmak İzi Okuyucunuz Hem De Tıklama Fonksiyonunuz Sorunsuzca Çalışır.

Ayrıca, Yağmurlu Havada Telefonunuzu Kullanmanız Durumunda Home Butonun Yanlarından Yağmur Suyu Girebilir Bu Tuşun Arıza Yapmasına Hatta İlerde Daha Büyük Sorunlar Çıkarmasına Neden Olur.

Düşme Veya Darbe Sonucu Tuş Zarar Görebilir, Tamamen Çalışmaz Duruma Gelebilir. Sert Basma Veya Çocuk Tarafından Isırılma Sonucu Tuş İçine Çökebilir.

Bilinçsiz Tamir Etme Sonucu Tuş Bağlantıları Hasar Görerek Tuşun İşlevini Yitirmesine Neden Olabilir. İphone Servisimizde Arıza Yapan Tuşun Tamiri Veya Değişimi Büyük Bir Titizlikle Yapılmaktadır.

Tuş Fleksi Değişimi, Buton Değişimi, Buton Temizliği En Sık Yaptığımız Tamir İşlemleridir. İphone Cep Telefonlarında Bulunan Home Tuşu Parmak İzi Okuma Fonksiyonu İle Birlikte Telefon Üzerinde En Çok Kullanılan Tuştur. Bu Nedenle “İphone Orta Tuş Çalışmıyor” Şeklindeki Şikayetler Sık Görülen Bir Durumdur. Herhangi Bir Düşürme Ya Da Darbe, Tozlanma, Sıvı Teması Ya Da Herhangi Bir Tuş Gibi Aşırı Kullanılarak Eskimesi Home Tuşunun Hemen Altında Bulunan Devre Kablosunun Üzerindeki Devre Anahtarının Deforme Olmasına Veya Bozulmasına Sebep Olur. Bu Anahtarın Bozulması Sorunu Sadece Home Tuşunun Altındaki Kablonun Değişimi İle Giderilir. Ancak Home Tuşunun Çalışmaması Durumu Her Zaman Tuş Değişimi Gerektiren Bir Durum Değildir. Bozuk Olan Tuş Test Edildikten Sonra Ayrıca Mekanik Ya Da Elektronik Anlamda Da Home Tuşu Bozulabilir. Home Tuşunun Flex Kablosu Düşme Sonucu Yırtılabilir. Yüksek Isı (Güneşte Uzun Süre Kalması) Flex Kablonun Erimesine Dahi Yol Açabilmektedir.

İphone’daki Home Tuşu Hassasiyet Probleminin Donanımdan Kaynaklandığını Düşünür. Evet, Bu Sorun Büyük İhtimalle Donanımdan Kaynaklıdır. Ancak Azımsanmayacak Oranda Da Yazılım Kaynaklı Bir Sorun Olduğunu Belirtmemizde Fayda Var.

Eğer Siz De Cihazınızın Home – Orta Tuşundan Şikâyetçiyseniz En Yakın Zamanda Servisimize Gelerek Cihazınızın Tamir Edilmesini İsteyebilirsiniz. Firmamızın Teknik Servis Ekipleri, Büyük Bir Hassasiyetle Taleplerinizi Yerine Getirebilmektedir.

Eğer Tamir İşlemlerinin Nasıl Yapılacağı Konusunda Aklınızda Birtakım Soru İşaretleri Barındırıyorsanız, Teknik Servisimize Gelerek, Tamirin Nasıl Yapıldığını Gözleriniz İle Görebilirsiniz. Böylece Aklınızdaki Soru İşaretleri Kalkacak, Gönül Rahatlığı İle Telefonun Eski Gücüne Kavuştuğunu Gözlemleyeceksiniz.

 

İphone 6 Ses Açma - Kapama, Sessize Alma Tuşu Değişimi

İphone Cihazlarında 2 Türlü Ses Tuşu Vardır. Biri Sesin Açılıp/Kapatılması Sağlar İken Diğeri De Sessize Almayı Sağlamaktadır.

Ses Tuşlarında Arıza Yaşanmasının Sebebi İse Sıvı – Nem Teması, Alınan Darbeler Sonrasında Ses Tuşu Soketinin Zarar Görmesi Ya Da Kullanımdan Dolayı Zamana Aşınması Olarak Verilebilir. İphone‘Un Sol Tarafında Yer Alan Sessize Alma Tuşu, Herhangi Bir Ek İşleme Gerek Kalmadan İphone’u Sessiz Moda Geçirmeyi Veya Zil Sesini Açmayı Sağlar. Telefonunuzu Sessize Almanız Gereken Toplantı, Ders Vb. Gibi Ortamlardayken, İphone’u Sessize Almak İçin Sessize Alma Tuşunu Kaydırmanız Yeterlidir.

İphone 6 Ses Açma – Kapama, Sessize Alma Tuşunuz Gerçekten Arızalımı Bir Kontrol Edilir. Öncelikle Bir Diş Fırçası İle Kapalı Modda Temizlemeyi Deneyin. Tuşu Kapalı Konuma Getirip Diğer Tarafını Temizleyin. İşlem Sonrası Cihazınız Çalışıyorsa Sorunsuzca Kullanmaya Devam Edebilirisiniz.  Yapılan İşleme Rağmen Sorun Giderilmediyse Teknik Uzmanlarımıza Müracaat Edebilirsiniz.

İphone 6 Cihazımızla Görüşme Yaparken Ya Da Sadece Müzik Dinlerken, Video İzlerken Ses İle İlgili Yaşanan Tüm Sorunlarda, Diğer İphone 6 Sorunlarınızda Olduğu Gibi, Çözümün Adresi İphone 6 Tamiri Birimimizdir. Telefon Görüşmelerinizde Ses Sorunu Yaşıyorsanız Ya Da Cihazınızda Müzik, Videolarınızda Ses Sorunu Varsa Servisimize Gelerek Cihazınızı Bize Emanet Etmeniz Yeterli Olacaktır. İphone 6 Cihazınızdaki Sorunlar Tespit Edilerek Gerekli Tamir İşlemleri En Kısa Sürede Yapılır Ve Cihazınız Size Teslim Edilir.

Telefonunuzu Servisimize Emanet Edebilir, Kaliteli Ve Ucuz Hizmetimizden Yararlanabilirsiniz.

 

İphone 6 Power ( Güç ) Tuşu Arızası Ve Değişimi

Telefonunuzun Açma Kapatma Güç Tuşu (Power Tuşu) Çeşitli Sebeplerden Dolayı Zamanla İşlevini Kaybedebilir. Bu Tuş Açma Kapatma, Uyut Uyandır Ve Kilit İşlevi Görmektedir. Bu Tuşun Arızalı Olmasın Sebebiyle Yaşanan Sıkıntılar Şu Şekilde İfade Edilmektedir. İphone Kapatma Tuşu Çalışmıyor İphone On Off Tuşu Çalışmıyor. Telefonun Üst Tuş Bozuldu Telefonu Nasıl Açarım. İphone Üst Tuş Bozuldu Telefonum Açılmıyor. Telefonumun Kilit Tuşu Problemi Var. Açma Kapama (Power) Tuşu Çok Sert Basıyor Gibi Problemlerdir.

İphone 6 Akıllı Telefonlarında Sıkça Karşılaştığımız Sorunlardan Biridir. Power Tuşunun İşlevini Yitirmesinin En Büyük Sebebi Sıvı/Nem Teması Sonucunda Power Tuşu Soketinin Oksitlenmesidir. Tabii Bunla Birlikte Tuşu Aşırı Bir Şekilde Basılması Ve Tuşun Kasa İçine Girmesi (Göçmesi), Alınan Darbeler Sonucunda Soketin Kırılması, Tuş İçerine Giren Kir, Toz Ve Benzeri Partiküller De Arızalanmalara Sebebiyet Verebilmektedir. Güç Tuşunun Bozulması Bir Telefonun Başına Gelebilecek En Kötü Şeylerden Biridir.

Kapatma Açma Güç Tuşu Hasarı Birçok Farklı Nedenle Oluşabiliyor. Telefonun Güç Tuşunun Üzerine Denk Gelecek Şekilde Yere Düşmesi, Su Hasarı Da Tuşu Kullanılamaz Hale Getirmesine Örnek Gösterilebilir.

Parçanın Komple Değiştirilmesi İdeal Çözümdür. Eğer Sizde Telefonunuzda Buna Benzer Bir Sorun Yaşıyorsanız,  Power ( Güç ) Tuşu Çalışmıyorsa Bu Arıza Genelde Darbe Kaynaklıdır. Cihaz Temizleme, Güncelleme Gibi İşlemler Ne Yazık Ki İşe Yaramamaktadır.

Tuş Değişimi İçin Teknik Servis Hizmeti İçin Bize Başvurmanız Yeterlidir.

 

İphone 6 Alt Hoparlör ( Buzer ) Arızası Ve Değişimi

Telefon İle Konuşurken Karşıya Sesinizin Gitmesini Sağlayan Birimdir. Eğer Telefon Görüşmeniz Esnasında Sesiniz Karşı Tarafa Gitmiyorsa, Telefonla İle Karşı Tarafla Konuşamıyorum, İphone 6 Hoparlör Sorunu Yaşıyorum, İphone 6 Buzzer Patladı Gibi Şikâyetleriniz Var İse, Teknik Servis Hizmetimizden Faydalanarak Değiştirilmesini Sağlayabilirsiniz.

Akıllı Telefonların En çok kullanılan Fonksiyonlarından Biride hoparlördür. Bu İşlev Veya Sesi Dışardan Net Duyabilmek İçin Hoparlörünüzün Sağlam Olması Gerek. Bu Gibi Durumlarda Teknik Ekibimiz Size Özel Çözüm Sunabilir.

İphone 6 Hoparlöründen Az Ses Çıkıyor Ve Hiç Ses Çıkmıyor Diyorsanız Servimizden Destek Alabilirsiniz. Hoparlör Altında Bulunan Toz Filtresinin Ses Gözeneklerini Kapatması Sonucunda İphone 6 Hoparlör Bölümünden Olması Gerekenden Daha Az Ses Çıkmaya Başlar.

Hoparlör Filtresinde Biriken Tozu (Geçici Bir Süre İçin) Kendi İmkânlarınızla Temizleyebilirsiniz. Ancak Temizleme İşlemini Üfleme Veya Fön Makinesi Tutma Şeklinde Yapmayınız. Bu İşlem Tozların İçeri Kaçmasına Ve Daha Büyük Sorunların Ortaya Çıkmasına Sebep Olabilir.

Bu Parça Belirli Sebeplerle Arızalanabilir. Ya Karşı Tarafta Sesiniz Hiç Duyulmaz, Ya Kısık Bir Şekilde Ses Gider Ya Da Konuşmalarınız Cızırtılı Olarak Duyulur. Bu Sorunların Sebebi Zamanla Kullanımdan Dolayı Ya Da Alınan Darbeler İle Arızalanmasından Kaynaklanmaktadır.

Yaşanan Arızalanmanın Sebepleri İse Şöyle,  Ahizenin Sıvı Veya Nem Teması Sonucunda Oksitlenmesi, Alınan Darbelerden Dolayı Ahize/Ahize Soketinin Kırılması/Çatlaması, Ahizeyi Koruyan Izgara Arasından Giren Toz Ve Benzeri Parçacıkların Ahize Hoparlörünü Yırtması Olarak Verilebilir.

Alt Hoparlör ( Buzer ) İniz Patlak Ses Veriyorsa Bu Parçanın Değişmesi Gerekecektir, Değişim Sonrası Ses Kalitesi İlk Aldığınız Günkü Gibi Çıkmaya Devam Edecektir.

Bu İşlem İçin Teknik Ekibimiz Gerekli İncelemeleri Yaptıktan Sonra, Parça Değişimine Karar Verildiyse, Periyodik Bir Şekilde Sterilize Edilmekte Olan, Tamamen Statik Elektrikten Arındırılmış Ortamda, 7/24 Güvenlik Kameraları İle Denetim Altında Tutulan Teknik Servis Odamızda Yapılmaktadır. Teknisyenlerimiz Ek Önlem Olarak Statik Elektrikten Arındırıcı Bileklik Takmaktadırlar. Böylece Hoparlör Değişimi Sağlanacaktır. Zaman Kaybetmeden Bu Değişimin Yapılabilmesi İçin Bizi Aramanız Yeterlidir.

 

İphone 6 İç Kulaklık Arızası Ve Değişimi

Telefonlarda Kulaklık, Mikrofon Ve Şarj Birlikte Ele Alınır. Bu Yüzden İç Kulaklık Soketi Değişimi Söz Konusu Olduğu Zaman Şarj Soketi Değişimi De Gündeme Gelmektedir Ve İki Parça Birlikte Değiştirilebilir.

İç Kulaklık Telefon İle Konuşurken Karşıdan Gelen Sesi Duymanızı Sağlayan Birimdir. Üzerinde Metal Izgara Bulunan Bu Birim Genellikle; Tozlanma, Darbe Ve Sıvı Teması Gibi Durumlarda Arızalanır. İphone Tarafından Hazırlanmış Olan İphone 6 Modelini Kullanmakta Olanlar Zaman İçerisinde Oluşabilecek Arızalar Halinde İphone 6 Kulaklık Değişimi İle Kulaklık İçin Yaşanabilecek Sorunların Çözülmesini Sağlayabilirler. Farklı Nedenlerden Dolayı Oluşacak Arızaları Arasında Yer Almaktadır. Bu Nedenle Özellikle Ses Sisteminin Dışarı Verilmesi Engellenebilir. Kulaklıktan Ses Gelmiyorsa, Cihazdan Ses Alınmıyorsa, Konuşurken Ses Gelmiyorsa, Bu Gibi Durumlarda Cihaza Müdahale Etmek Yerine Profesyonel Hizmetlerinizden Yararlanarak Kısa Sürede Sorunun Çözülmesini Sağlayabilirsiniz. Alanında Uzman Olan Kadromuz İle Sizlere Yardımcı Olarak Herhangi Bir Sorun Yaşamadan Yeniden Cihazınızın Sorunsuz Çalışır Duruma Getirilmesini Sağlamaktayız. Gerekli Kontrollerin Ardından Belirlenecek Olan Duruma Karşı Değişim İşlemlerini İtinalı Bir Şekilde Yapmaktayız.

Bu Sorunu Öncelikle Bir Diş Fırçası İle Katiyen Sıvı Kullanmadan Temizlemeye Çalışalım. Temizlik Sonrası Muhtemelen Eskisine Nazaran Daha Verimli Ses Duyacaksınız Fakat Temizlik Sonrasında Yeteri Kadar Yüksek Ses Duyamıyorsanız Ve Sorununuz Hala Çözülmüyorsa, O Zaman Teknik Servisimize Başvurarak, İç Kulaklık Değişimi Yapmamız Gerekecektir.

Teknik Servisimiz Bütün Değişim Ve Dönüşüm İşlemlerini En Kısa Zamanda Tamamlayacaktır.

 

İphone 6 Güncelleme Sorunu Ve Çözümü

Yazılım Güncellemesi Belirli Koşullar Sağlandığında Gerçekleşir. Sorunsuz Bir Güncelleme İçin İphone’da Yeterli Boş Depolama Alanı Olmalı, Güncellemeler İçin Bir Kablosuz Ağ Bağlantısı Bulunmalı, Cihazın Pili De Gereken Dolulukta Olmalı. Bunlardan Herhangi Birinde Sorun Yaşarsanız, Güncelleme Kontrol Edilemedi / Doğrulanamadı / İndirilemedi / Kurulamadı Ya Da Yazılım Güncellemesi Kontrol Edilirken Bir Hata Oluştu Hatası Alabilirsiniz. Bunun İçin Ayarlar Uygulamasını Açın Ve Genel > Depolama İbaresine Dokunun.

İphone’da Kurulu Uygulamalar Listesi Ekrana Gelir. Burada Güncelleme Yazılımını Da Göreceksiniz. Güncellemeye Dokunun. Güncellemeyi Sil’e Dokunarak Temizliği Başlatın. Ayarlar’a Dönüp, Genel > Yazılım Güncelleme’ye Girin Ve Güncelle İbaresine Dokunun.

Ayrıca Bir Diğer Çözümde, Tek Başınıza Bir Bilgisayar Ve Bir Lightning Kablo Aracılığı İle Aracılığı İle Çözümleyebilirsiniz. Yapmanız Gereken Pc’nizde Yüklü İtunes Programını Çalıştırmaktır. Daha Sonra Pc’nize Bağlı Lightning Kablonuzu İphone 6 Cihazınızın Ana Ekran ( Home ) Tuşuna Basarak İtunes Logosu Gelinceye Kadar Basık Tutmaktır. Daha Sonra Tuşa Basmayı Bırakabilirsiniz. Karşınıza İki Seçenek Çıkacaktır Ve Bunlardan Biri Güncelle Ve Diğeri Geri Yükle Seçeneğidir. Eğer Yedeklemeniz Varsa Geri Yükleme Seçeneğini Kullanmanız Gerekecektir.

Mutlaka Önceden Yedekleme Almış Olduğunuzdan Emin Olunuz. Geri Yükleme Tercihi Seçildikten Sonra Eğer Yazılım Yoksa İtunes En Son Yazılımı İndirmeye Başlayacaktır. Yazılım İndirdikten Sonra Geri Yükleme İşlemi Başlayacaktır. Bu İşlem Uzun Sürebilir Ve Sabırlı Olup Beklemeniz Gerekecektir. Kurulum Tamamlandıktan Sonra Cihazınız İlk Kurulum Aşamasına Gelecektir Ve Bundan Sonra Hesabınızı Kurup Cihazı Yüklemeyi Tamamlamanız Gerekecektir.

Eğer Sorununuzu Çözemediyseniz, Teknik Ekibimize Başvurabilirsiniz.

 

İphone 6 Anakart Arızaları Ve Tamiri;

 

İphone 6 U2 Şarj Entegresi Değişimi

İphone’un Şarj Olmamasına Veya Şarj Oluyor Gibi Görünmesine Neden Olan U2 Bir Dahili Çip Bileşenidir. Birçok İphone’da U2 Çipi Aşırı Isınma, Elektrik Kesintisi, Uygun Olmayan Şarj Cihazı Veya Düşük Kalite Şarj Kablosu Kullanımı Nedeniyle Arızalanabilir. U2 İphone’un Şarj Olmasını Sağlayan Oldukça Küçük Bir Çiptir. Aynı Zamanda Diğer USB İletişim Fonksiyonlarından Da Sorumludur. Çoğunlukla Düşük Kalite Şarj Cihazı Ve Kablo Kullanımıyla Ortaya Çıkan Bu Durumda U2 Çip Değişimi Yapılır.

Aynı Zamanda İphone Anakart Değişimi İle De Çözülebilmektedir. Arızalanan Şarj Çipi İphone Ekranında Şarj Simgesinin Görünmesini Engeller. Dolayısıyla İphone’un Şarj Olup Olmadığı Anlaşılmaz Ve Siyah Ekranda Kalır. Bazı Durumlarda İse Telefonunuzun Şarj Olduğu Gösterilir Ancak Şarj Olmaz. U2 Arızasının Bir Diğer Belirtisi De İphone Bilgisayara Bağlandığında Bağlantının Rastgele Şekilde Kopmasıdır. Şarjda Değilken Batarya Yüzdesi Aniden Düşebilir. Bu Sorun Ayrıca Batarya Arızasından Da Kaynaklanır.

İphone’da Şarj Sorunu Yaşamak İstemiyorsanız Her Zaman Sertifikalı İphone Şarj Cihazları Ve Kabloları Kullanın. Ucuz Şarj Cihazları İphone’a Dengesiz Elektrik Akımları Verir Ve Akımdaki Ani Yükselişler Şarj Çipinin Hasar Görmesine Neden Olur. Araba Şarjları Da Bu Soruna Neden Olabilir. Akım Koruyucu Kullanarak U2 Çipi Hasarını Önleyebilirsiniz.

İphone’da U2 Entegresi Değişimi Gelişmiş Ekipman Kullanımını Ve Lehimleme İşlemiyle Uzmanlarımız Tarafından Yerine Getirilir.

Konuyla İlgili Teknik Ekibimize Başvurabilirsiniz.

 

İphone 6 Şebeke ( Baseband ) Entegresi Değişimi

İphone Servis Yok Hatası Bazı Durumlarda Kolayca Çözülebilen Bir Sorundur. İphone’unuz “Servis Yok” Diyorsa, Wi-Fi Bağlantısı Yapmadığınız Sürece Arama Yapamaz, SMS Gönderemez Veya İnternete Bağlanamazsınız. Hata Verene Veya Çalışmayana Kadar İphone’a Ne Kadar İhtiyacımız Olduğunu Anlamamız Çok Zordur.

“Servis Yok” Hatasına Bir Çok Etmen Neden Olabilir. Bazende Anakart Teknisyeninin Yapması Gereken Özel Bir İştir. Anakart Kaynaklı Hatalarda Bu Arızaya “Baseband” Arızası Diyoruz.

Bu Sorunun Ortadan Kaldırılması Ve Sorununuzun Çözümü İçin Uzman Teknik Ekibimizle Size Hizmet Verebiliriz.

 

İphone 6 Hafıza ( Nand ) Entegresi Değişimi

Hafıza Entegresi (Nand Flaş Bellek) Verileri Depolamak İçin Çok Fazla Güç Gerektirmeyen Bir Depolama Teknolojisidir. Nand Entegresi Dediğimiz Telefonların Anakart Üzerinde Yer Alan Önemli Bir Donanımdır. NAND Entegresi Verilerin Depolandığı Birimdir. Fotoğraflar, Videolar, Notlar Ve Diğer Veriler Bu Parçaya Kaydedilir. Bu Donanımın İşlevi Telefonunuzdaki Fotoğrafları, Videoları, Uygulamaları Vb. Kısacası Cihazınızdaki Tüm Bilgilerin Depolandığı Yerdir. Bu Nedenle NAND (Hafıza) Entegresi Dediğimiz Donanım Çok Önemlidir. MP3 Çalarlar, Dijital Kameralar Ve USB Flash Sürücüler Nand Teknolojisini Kullanır. İphonelarda Hafıza Entegresi Verilerin Depolandığı Birimdir.

İphone Donanımsal Hafıza Yükseltme Servisimizde Yapılmaktadır.  Hafıza ( Nand ) Entegresi Değişimi İçin Teknik Servisimize Başvurabilirsiniz.

 

İphone 6 Hafıza Yükseltme

 

Özellikle 16 Ve 32 GB’lık Modeller Kullanan İphone Kullanıcıları Bir Süre Sonra Telefon Hafızalarının Dolduğunu Ve Bu Konuda Sıkıntı Yaşadıklarını Belirtiyor.

Hafıza Arttırma Gibi Bir Yöntemin Bulunmaması Kullanıcıları Sıkıntıya Sokuyor. Her Ne Kadar Kullanılmayan Uygulamaların Silinmesi, Fotoğraf Ve Videoların Başka Bir Cihaza Aktarılması Gibi Geçici Çözümler Kullanarak Bu Sorun Çözülmek İstense De Bir Süre Sonra Gerekli Uygulamaların Ve Dosyaların Kullanılamaması Telefonun Verimliliğini Düşürüyor.

İphone’ların Daha Yüksek Hafızalı Modellerinin Göreceli Olarak Çok Daha Pahalı Olması Da Kullanıcıları Hafıza Arttırma İşlemi Yaptırmaları İçin Bir Sebep Olarak Karşımıza Çıkıyor. Telefonunuzu Değiştirmeden, Daha Yüksek Hafızalı Bir Telefona Sahip Olabilirsiniz. Yeni Bir Cihaz Almak Yerine Hafıza Yükseltmek Ekonomik Olarak Daha Hesaplı Gelebilir, Üstelik Cihaza Hiçbir Zararı Yoktur.

Anakarttaki Bellek Biriminde Yapılacak İşlem Oldukça Teknik Bilgi Ve Uzmanlık İsteyen Bir İşlemdir. Cihazınızı Değiştirmeden Daha Yüksek Bir Hafızaya Ve Performansa Sahip Olabilirsiniz.

 Yeni Bir Cihaz Almak İçin Harcayacağınız Bütçenin Çok Altında Bir Maliyetle Telefonunuzun Belleğini Yenileyebilir Ve İstediğiniz Gibi Kullanabilirsiniz. Sizlerde Telefonlarınızda Hafıza Yükseltme İşlemi Yaptırmak İstiyorsanız Teknik Ekibimize Müracaat Edebilirsiniz.

İphone 6 Dokunmatik Entegresi Değişimi

İphone Cihazlarında Sıkça Karşılaşılan Sorunlardan Bir Tanesi Dokunmatik Alanın Çalışmaması, Dokunmatiğin Bir Kısmının Basmaması Ya Da Dokunmatik Alanın Kendi Kendine Basması Olarak Verilebilir. Bununla Birlikte Cihaz Dokunmatiği Bazen Çalışır Bazen De Çalışamaz Hale Gelebilmektedir.

Bunun İki Sebebi Bulunmaktadır. Bunlardan Bir Tanesi Dokunmatik Entegresi Arızalanması Diğeri İse Direk Ekranda Yaşanan Problemlerdir. Dokunmatik Entegre Değişimi Ya Da Ekran Değişimi Yapılarak Bu Sorundan Kurtulabilirsiniz. İphone Cihazlarında Anakart Üzerindeki Dokunmatik Alanın Çalışmasını Sağlayan Entegreler (Touch IC) Bulunmaktadır.

Bu Entegrelerde Meydana Gelen Arızalanmalar (Yerinden Çıkması, Çatlaması, Yanması Ve Benzeri) Dokunmatik Alanın Çalışmamasına Sebebiyet Verebilmektedir. Hatta Bununla Birlikte Ekranda Farklı Çizgilerin Çıkmasına Da Sebebiyet Verebilir. Ekran Değişimi Yapıldığında Sorun Çözülecek Zannedilir Ancak Ne Kadar Ekran Denenirse Denensin Aynı Sorun Yine De Devam Edecektir.

Çözüm Yolu İse Dokunmatik Entegresinin Değiştirilmesidir. Oldukça Küçük Bir Parçadır Ve Entegre Değişimi Kesinlikle Uzman Ve Tecrübeli Ekibimiz Tarafından Yapılmaktadır.

 

İphone 6 Işık ( Backligt ) Entegresi Değişimi

Işık Entegresi Arızasının Karşımıza En Çok Çıktığı İkinci Bir Sorunsa Sıvı Teması Sonrasında Karşımıza Çıkmaktadır. Cihaz İçerisine Temas Eden Su Anakart Üzerinde Akım Olduğu İçin Kısa Devreye Sebep Olup Işık Entegresinde Bir Arızaya Sebep Olabilir.

İphone Cihazının Işığı Çok Sönük Bir Şekilde Yanıyor, Parlaklığı Artırdığınızda Telefonunuzda Sorunlar Oluşuyorsa, Bazen Normal Bazense Ufak Bir Gölgeden İbaret Oluyorsa Veya Ekran Değiştirildiği Halde Hiç Görüntü Gelmiyorsa Yaşadığınız Bu Sorun Işık Entegresi Veya Diğer Besleyici Noktalar Kaynaklı Oluşmaktadır. İphone Işık Entegresi Arızası Apple Kullanıcılarının Darbe Ve Sıvı Teması Dışında Çok Nadir Karşılaştığı Bir Sorundur. 

Cep Telefonunuzda Oluşacak Baskı, Darbe Veya Düşme Sonucunda Ekranınızda Oluşacak Bir Darbe Sonucunda Telefonunuzda Parlaklık Seviyesi Sorunu Veya Işık Hassasiyetinde Kayıp Yaşayabilirsiniz.

İphoneların Bazı Modellerinde Genelde Ekran Işığı Eksikliği İle Alakalı Bir Sorun Oluşabilmektedir. Bu Sorun Zamanla, Sıvı, Temas Ve Aşırı Isınmadan Kaynaklanıyor. Bu Sorun Anakartta Yer Alan Parçaların Değiştirilmesiyle Sorun Çözülmektedir. İphone Işık Entegrasyonu Ekran Işıklarının Başlangıcında Değişiklik Gerektirir Ve Ekranın Bozulmasıyla Ekranın Sonuna Kadar Ekran Parlaklığı Artar. Genel Olarak, Sıvı Teması, Telefonun Etkisi Veya Yüksek Bir Yerden Düşmesi, Işık Entegrasyonunda İstenmeyen Sorunlar Yaratabilmektedir.

Kalıcı Bir Çözüm İsteyenler İçin, Işık Entegrasyonunun Değişmesini Önermekteyiz.  Çünkü Ekran Işıklarında Ortaya Çıkan Problemleri Ortadan Kaldırmak Ve Tekrar Oluşmasını Önlemek İçin Donanımı Yenisi İle Değiştirmek Önemlidir. Konuyla İlgili Sorununuzun Çözümü İçin Teknik Ekibimize Müracaat Edebilirsiniz.

 

İphone 6 Ses Entegresi Değişimi

 

Ses Entegresi Arızalandığı Zaman Hangi Veri Yollarına Zarar Verdi İse Ona Göre Telefonda Farklı Arıza Belirtileri Görülür. Telefonunuzda Ses Gelmiyor Ve Gitmiyor İse Ses Entegresi Arızalanmış Olma İhtimali Çok Yüksektir.

Arama Esnasında Ekrana Baktığınız Zaman Hoparlör Menüsü Pasif Durumda Kalıyor İse, Sesli Notlar, Video Çekerken Ses Kaydı Yapmıyor İse, Açılırken Çok Geç Açılıyor Gibi Sorunlar Ses Entegresinin Arızalı Olduğunun Belirtileridir. İphone Telefonlarda Ses Entegresi Sorunu Kullanıcılarına Büyük Bir Mağduriyet Yaşatmaktadır. Özellikle Güncelleme Sonrası Da Ses Sorunu Yaşanabilmektedir.

Telefon Güncelleme Esnasında Isı Değeri Yükseldiğinden Veri Yollarına Veya Ses Entegresine Zarar Vermiştir. Ayrıca Video Ve Sesli Not İşleminde Ses Kaydı Yapmamaktadır.

Bu Sorununuzun Çözümü İçin Servisimizdeki Uzman Teknik Ekibimize Başvurabilirseniz. 

 

İphone 6 Bluetooth – Wifi Entegresi Arızası Ve Değişimi

Bluetooth- Wifi Entegresi Arızalanmaya Başladığı Zaman Wifi Ve Bluetooth Bağlantılarında Sürekli Kopmalar Yaşanmaktadır. Bu Arıza Biraz Daha Kendini Belli Etmeye Başladığı Zaman Wifi ( Kablosuz İnternetlere Bağlanmak İçin Açmaya Çalıştığımız Tuş)  Tuşu Hiçbir Şekilde Aktif Duruma Gelmez Ve Sürekli Kapalı Olarak Gözükür. Bu Arıza Başladığında Telefonun Arkasında Kamera Bölümünün Altında Normalin Üzerinde Isınmalar Hissedilir.

Telefonlarda Ve Elektronik Cihazlarda Kullandığınız Her Özellik İçin Bir Entegre Vardır. Home Tuşuna Bastığınızı Algılayan, Kameranın Çalışmasını Sağlayan, Ses Seviyesini Ayarlamanızı Sağlayan Ve Tabii Ki Kablosuz İnternete Bağlanmanızı Sağlayan Entegreler Bulunmaktadır. Bu Entegreler Telefonda Darbe Esnasında Bozulmaya Başlar. Bazı Durumlarda Kronik Arızalardan Kaynaklı ( Üretici Firmaların Hatalarından Kaynaklı ) Sorunlarda Olabilmektedir. Telefonunuz Birden Bire Wifi Açılmaz Duruma Geldi İse Muhtemel Sorunu Anakart Ta Bulunan Wifi Entegre Den Kaynaklanabilir. Genellikle Darbe Sonucu Telefonda Bu Arıza Karşılaşılır Bu Arızada Telefona Yazılım Atmanın Hiç Bir Faydası Olmamaktadır. Bu Nedenle De Boşu Boşuna Bilgi Kaybı Yaşamayın Böyle Bir Sorun İle Karşılaştığınızda İlk Olarak Telefonunuzu Yeniden Başlatmayı Deneyin Eğer Ki Düzelmedi İse Telefonunuzu Bir Süre Kapalı Halde Bekletin 1 Saat Kadar Yeterlidir Ve Daha Sonra Çalıştırıp Wifi Tekrar Açmayı Deneyin Telefonunuzdan Yine Wifi Butonu Pasif İse Mutlak Wifi Entegresi Değişimi Gereklidir.

Servisimizde Anakart Konusunda Uzman Teknisyenler Tarafından Kesin Arıza Tespiti Yapıldıktan Sonra Bluetooth Ve Wifi Sorunu Kesin Olarak Çözümlenmektedir. 

BİZE ULAŞIN

Tüm iPhone ve iPad modellerinin onarım ve bakımları için bize ulaşın